BTI AC-U90EU-AR power adapter/inverter Indoor 90 W Black
BTI
Product Description
  • Power supply type: Indoor.
  • Output power: 90 W Input voltage: 100-240 V Input frequency: 50/60 Hz Output voltage: 19 V
  • Purpose: Laptop AC-to-DC.
  • Detachable power connectors.
  • Black.
  • Compatible with most Acer Laptops.
  • Detachable power connectors.
  • Yes.
  • Supplementary power connectors. 2.
  • Output current. 4.74 A.
  • Output voltage. 19 V.
  • Output power. 90 W.