Hikvision 65" 4K Interactive Display (DS-D5B65RB/EL)
Hikvision Digital Technology
Product Description
  • UHD 4K display with resolution of 3840 × 2160..
  • Anti-glare and anti-blocking design to ensure smooth interaction..
  • Quick response, at most 40-point touch controls and smooth writing experience..
  • Multi-button design in front, convenient for classroom use..
  • Compatible with OPS/OPS-C devices, realizing smooth switch between built-in systems..
  • Advance.
  • Collaboration. to a New Level.
  • Interactive Flat Panel Displays.
  • Display.
  • Haze rate. 25%.
  • Working area. 1428.48 x 803.52 mm.
  • Colour gamut. 72%.
  • Pixel pitch. 0.124 x 0.372 mm.
  • Viewing angle, horizontal. 178°.
  • Viewing angle, vertical. 178°.
  • Touch object size (min). 2 mm.
  • Touch system response time. 5 ms.
  • Touch resolution. 32767 x 32767 pixels.
  • Number of simultaneous touchpoints. 40.
  • Touchscreen type.
  • Infrared.
  • Touch technology.
  • Multi-touch.
  • Touchscreen.
  • Yes.
  • Response time. 5 ms.
  • Contrast ratio (typical). 5000:1.
  • Contrast ratio (dynamic). 30000:1.
  • Native aspect ratio. 16:9.
  • LED backlighting type.
  • Direct-LED.
  • Panel type.
  • VA.
  • LED backlight.
  • Yes.
  • HD type. 4K Ultra HD.
  • Display resolution. 3840 x 2160 pixels.
  • Display number of colours. 1.07 billion colours.
  • Display brightness. 400 cd/m².
  • Display diagonal. 165.1 cm (65").
  • Computer system.
  • Graphics card.
  • Mali-G52 MP2.
  • Graphics card family.
  • ARM.
  • RAM capacity. 8 GB.
  • User memory. 64 GB.
  • Processor cores. 4.
  • Processor frequency. 1.92 GHz.
  • Processor architecture.
  • ARM Cortex-A55.
  • Built-in processor.
  • Operating system version. 13.
  • Operating system installed.
  • Android.
  • Audio.
  • Speaker power. 40 W.
  • Number of built-in speakers. 2.
  • Built-in speaker(s).
  • Projector.
  • Built-in projector.
  • No.
  • Network.
  • Ethernet LAN data rates. 10,100 Mbit/s.
  • Ethernet LAN.
  • Bluetooth.
  • Bluetooth version. 5.2.
  • Wi-Fi standards. 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac).
  • Top Wi-Fi standard.
  • Wi-Fi 5 (802.11ac).
  • Wi-Fi.
  • Ports & interfaces.
  • RS-232 ports. 1.
  • Line-in.
  • Ethernet LAN (RJ-45) ports. 2.
  • USB Type-C ports quantity. 1.
  • HDMI ports quantity. 2.
  • USB 2.0 ports quantity. 2.
  • USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity. 3.
  • Ergonomics.
  • Wall mountable.
  • Panel mounting interface. 600 x 400 mm.
  • VESA mounting.
  • Product colour.
  • Black.
  • Power.
  • AC input voltage. 100 - 240 V.
  • AC input frequency. 50 - 60 Hz.
  • Power consumption (standby). 0.5 W.
  • Power consumption (typical). 153 W.
  • Power consumption (max). 184 W.
  • Operational conditions.
  • Operating relative humidity (H-H). 10 - 90%.
  • Operating temperature (T-T). 0 - 40 °C.
  • Weight & dimensions.
  • Weight. 31.2 kg.
  • Height. 901.6 mm.
  • Depth. 82.3 mm.
  • Width. 1491.9 mm.
  • Packaging data.
  • Quantity per pack. 1 pc(s).
  • Package weight. 45.6 kg.
  • Package height. 1062 mm.
  • Package depth. 223 mm.
  • Package width. 1662 mm.