LG LG 50UM662H4LC 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Grey 330 cd/m² | Maggioro
LG 50UM662H4LC 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Grey 330 cd/m²
LG
Product Description
  • Resolution : 3,840 x 2,160 (4K UHD)
  • Pro:Centric Solutions.
  • TV Casting.
  • Netflix.
  • Slim Design.
  • Game Optimizer
  • Pro:Centric Cloud
  • In addition with new
  • ; LG Channels
  • Through this function, the guest' request will be satisfied with immediate response..
  • Works with AirPlay.
  • TV Casting : AirServer.
  • Guest can connect their personal devices with instant QR code login and enjoy their favorite OTT
  • shows on a big screen TV.
  • Easily Accessible to Netflix Application.
  • Experience a wide variety of video content from Netflix on UM662H with Pro:Centric Direct.
  • Enjoy the comfort of your room and a streaming service that offers a thousands of selections.
  • Pro:Centric Direct.
  • Slim Depth for a Sleek Look.
  • Conformal Coating.
  • Game Optimizer.
  • Display.
  • Display brightness. 330 cd/m².
  • Native aspect ratio. 16:9.
  • Screen shape.
  • Flat.
  • Display resolution. 3840 x 2160 pixels.
  • HD type. 4K Ultra HD.
  • Display diagonal. 127 cm (50").
  • TV tuner.
  • Number of tuners. 2 tuner(s).
  • Digital signal format system.
  • DVB-C, DVB-S2, DVB-T2.
  • Analog signal format system.
  • PAL, SECAM.
  • Tuner type.
  • Analog & digital.
  • Smart TV.
  • Video apps.
  • Netflix.
  • Apple AirPlay 2 support.
  • Yes.
  • Operating system version. webOS 23.
  • Operating system installed.
  • WebOS.
  • Internet TV.
  • Yes.
  • Smart TV.
  • Audio.
  • Enhanced Audio Return Channel (eARC).
  • Sound modes.
  • AI Sound.
  • RMS rated power. 20 W.
  • Network.
  • Web browser.
  • Ethernet LAN.
  • Bluetooth.
  • Wi-Fi.
  • Design.
  • Panel mounting interface. 200 x 200 mm.
  • VESA mounting.
  • Colour name.
  • Ashed Blue.
  • Product colour.
  • Grey.
  • Performance.
  • USB cloning.
  • Image gallery.
  • Teletext function.
  • Game mode.
  • High Dynamic Range (HDR) technology.
  • High Dynamic Range 10 Pro (HDR10 Pro), Hybrid Log-Gamma (HLG).
  • High Dynamic Range (HDR) supported.
  • Ports & interfaces.
  • Common interface Plus (CI+) version. 1.4.
  • Common interface Plus (CI+).
  • Common interface (CI).
  • RF input. 2.
  • RS-232C.
  • Headphone outputs. 1.
  • Digital audio optical out. 1.
  • USB 2.0 ports quantity. 2.
  • Ethernet LAN (RJ-45) ports. 2.
  • PC in (D-Sub).
  • No.
  • Audio Return Channel (ARC).
  • HDMI ports quantity. 3.
  • Management
  • Hotel mode.
  • Voice control.
  • Power.
  • Energy efficiency scale.
  • A to G.
  • Energy saving mode.
  • AC input frequency. 50/60 Hz.
  • AC input voltage. 100~240 V.
  • Energy consumption (HDR) per 1000 hours. 90 kWh.
  • Energy consumption (SDR) per 1000 hours. 61 kWh.
  • Energy efficiency class (HDR).
  • G.
  • Energy efficiency class (SDR).
  • F.
  • Power consumption (standby). 0.5 W.
  • Power consumption (typical). 61 W.
  • Brand-specific
  • LG technologies (AV/TV).
  • AI Acoustic Tuning, AI Sound, LG Sound Sync, Magic Remote Control.
  • Weight & dimensions.
  • Weight (without stand). 12.1 kg.
  • Height (without stand). 651 mm.
  • Depth (without stand). 57.1 mm.
  • Width (without stand). 1121 mm.
  • Weight (with stand). 15.3 kg.
  • Height (with stand). 713 mm.
  • Depth (with stand). 303 mm.
  • Width (with stand). 1121 mm.
  • Packaging data.
  • Package type.
  • Box.
  • Package weight. 15 kg.
  • Package height. 775 mm.
  • Package depth. 152 mm.
  • Package width. 1215 mm.