Philips Philips 6000 series 34B2U6603CH/00 computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels Wide Quad HD LC | Maggioro
Philips 6000 series 34B2U6603CH/00 computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels Wide Quad HD LCD Grey
Philips
Product Description
  • 86.4 cm (34") LCD VA.
  • Wide Quad HD 3440 x 1440 pixels 21:9. 120 Hz 4 ms 450 cd/m² 4000:1.
  • F 31.59 W.
  • This monitor introduces you to lightning-fast connectivity.
  • Display.
  • NTSC coverage (typical). 101%. sRGB coverage (typical). 120%.
  • Surface hardness. 3H.
  • Haze rate. 25%.
  • High Dynamic Range (HDR) technology.
  • High Dynamic Range (HDR) 400.
  • High Dynamic Range (HDR) supported.
  • Yes.
  • Viewable size, vertical. 33.4 cm.
  • Viewable size, horizontal. 79.7 cm.
  • Vertical scan range. 48 - 120 Hz.
  • Horizontal scan range. 30 - 190 kHz.
  • Pixel density. 110 ppi.
  • Pixel pitch. 0.23175 x 0.23175 mm.
  • Display number of colours. 16.7 million colours.
  • Maximum refresh rate. 120 Hz.
  • Contrast ratio (dynamic). 50000000:1.
  • Contrast ratio (typical). 4000:1.
  • Screen curvature rating. 1500R.
  • Screen shape.
  • Curved.
  • Anti-glare screen.
  • Yes.
  • Response time. 4 ms.
  • Display brightness (typical). 450 cd/m².
  • Display brightness (peak). 550 cd/m².
  • Backlight type.
  • W-LED.
  • LED backlight.
  • Panel type.
  • VA.
  • HD type.
  • Wide Quad HD.
  • Display technology.
  • LCD.
  • Native aspect ratio. 21:9.
  • Display resolution. 3440 x 1440 pixels.
  • Display diagonal. 86.4 cm (34").
  • Multimedia.
  • Megapixel (approx.). 5 MP.
  • Built-in camera.
  • RMS rated power. 10 W.
  • Number of speakers. 2.
  • Built-in speaker(s).
  • Design.
  • Product colour.
  • Grey.
  • Ports & interfaces.
  • HDCP version. 1.4/2.2.
  • HDCP.
  • Audio output.
  • Thunderbolt 4 ports quantity. 1.
  • DisplayPort version. 1.4.
  • DisplayPorts quantity. 1.
  • HDMI version. 2.0.
  • HDMI ports quantity. 2.
  • HDMI.
  • USB Power Delivery up to. 100 W.
  • USB Power Delivery (USB PD).
  • USB Type-C downstream ports quantity. 1.
  • USB Type-A downstream ports quantity. 4.
  • USB hub version. 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2).
  • Built-in USB hub.
  • Ergonomics.
  • On Screen Display (OSD) languages.
  • On Screen Display (OSD).
  • Tilt angle range. -5 - 30°.
  • Tilt adjustment.
  • Swivel angle range. -180 - 180°.
  • Swivelling.
  • Adjustable height (max). 18 cm.
  • Height adjustment.
  • Cable lock slot type.
  • Kensington.
  • Cable lock slot.
  • Panel mounting interface. 100 x 100 mm.
  • VESA mounting.
  • Power.
  • AC input frequency. 50/60 Hz.
  • AC input voltage. 100 - 240 V.
  • Power consumption (PowerSave). 26.6 W.
  • Power consumption (standby). 0.4 W.
  • Power consumption (typical). 31.59 W.
  • Energy efficiency class (SDR).
  • F.
  • Operational conditions.
  • Non-operating altitude. 3658 - 12192 m.
  • Operating altitude. 0 - 3658 m.
  • Operating relative humidity (H-H). 20 - 80%.
  • Storage temperature (T-T). -20 - 60 °C.
  • Operating temperature (T-T). 0 - 40 °C.
  • Weight & dimensions.
  • Weight (without stand). 10.6 kg.
  • Height (without stand). 369 mm.
  • Depth (without stand). 112 mm.
  • Width (without stand). 807 mm.
  • Weight (with stand). 7.85 kg.
  • Height (with stand). 574 mm.
  • Depth (with stand). 281 mm.
  • Width (with stand). 807 mm.
  • Packaging data.
  • Package weight. 11.2 kg.
  • Package height. 525 mm.
  • Package depth. 188 mm.
  • Package width. 980 mm.