Smart SMART Technologies WM-SBID-200 monitor mount / stand Wall Black | Maggioro
Featured in Review
SMART Technologies WM-SBID-200 monitor mount / stand Wall Black
Smart
Buy at Back to the Office
Sold by Back to the Office
Price verified today Secure checkout
Why We Recommend This
Top Pick
Read Full Review: In-Depth Review of the Honeywell Thor VM3A Handheld Mobile Computer →
Product Description
  • Maximum weight capacity: 100 kg.
  • Number of displays supported: 1.
  • Screws Mounting type: Wall.
  • Maximum VESA mount: 800 x 600 mm.
  • Black.
  • SMART offers a wall mount for installing GX, MX, QX Pro, RX, 6000S, and 7000R series displays.
  • The wall mount kit uses a VESA standard mounting-hole pattern..
  • Mounting.
  • Panel mounting interface. 200 x 200,800 x 600 mm.
  • Minimum VESA mount. 200 x 200 mm.
  • Suitable for TV.
  • Yes.
  • Mounting.
  • Screws.
  • Mounting type.
  • Wall.
  • Design.
  • Orientation.
  • Landscape.
  • Product colour.
  • Black.
  • Weight & dimensions.
  • Weight. 4.2 kg.
  • Height. 271 mm.
  • Depth. 45 mm.
  • Width. 926 mm.