Samsung Samsung LH86WAFPLGC interactive whiteboard 2.18 m (86") 3840 x 2160 pixels Touchscreen Black, Grey | Maggioro
Samsung LH86WAFPLGC interactive whiteboard 2.18 m (86") 3840 x 2160 pixels Touchscreen Black, Grey
Samsung
Product Description
  • Android™ 15 & Octa-Core CPU
  • User-friendly UX, powerful performance.
  • EDLA Certification
  • Seamless access to Google services.
  • All-in-One Video Call System
  • Everything built in for communication.
  • AI Write & Search
  • Write.
  • Circle.
  • Search Smarter.
  • Android™ 15 & Octa-Core CPU.
  • Experience intuitive, fast, and fluid performance powered by Android™ 15 and an Octa-core CPU.
  • EDLA Certification.
  • As a Google EDLA certified interactive display, the WAFX-P comes with Google apps and services.
  • Built-in
  • for frictionless communications.
  • With WAFX-P, starting a remote class or video conference requires no extra equipment or setup.
  • The built-in 48MP camera keeps the speaker in view with Auto Framing, while the microphone captures voices within a 10-meter range, and dual 20W speakers and a built-in woofer deliver powerful audio..
  • AI Write & Search.
  • Write.
  • Circle.
  • Search smarter.
  • Seamlessly transition your handwritten notes into the digital world.
  • Screen Sharing.
  • Smart, wireless sharing on multiple devices.
  • WAFX-P supports screen sharing from up to 9 devices simultaneously, regardless of OS.
  • Live Caption.
  • Make content accessible for everyone.
  • Make audio and video playback easier to follow for everyone.
  • —supporting accessible learning and better engagement across various environments..
  • Display.
  • Haze rate. 25%.
  • Maximum pixel clock. 78 MHz.
  • Colour gamut. 72%.
  • Pixel pitch. 0.493 x 0.493 mm.
  • Viewing angle, horizontal. 178°.
  • Viewing angle, vertical. 178°.
  • Touchscreen type.
  • Infrared.
  • Touch technology.
  • Multi-touch.
  • Touchscreen.
  • Yes.
  • Response time. 8 ms.
  • Contrast ratio (typical). 1200:1.
  • Native aspect ratio. 16:9.
  • Panel type.
  • IPS.
  • HD type. 4K Ultra HD.
  • Display resolution. 3840 x 2160 pixels.
  • Display brightness. 450 cd/m².
  • Display diagonal. 2.18 m (86").
  • Computer system.
  • Maximum internal memory. 128 GB.
  • Processor cores. 8.
  • Built-in processor.
  • Yes.
  • Operating system version. 15.
  • Operating system installed.
  • Android.
  • Audio.
  • Built-in microphone.
  • Subwoofer RMS power. 20 W.
  • Built-in subwoofer.
  • Speaker power. 20 W.
  • Number of built-in speakers. 2.
  • Built-in speaker(s).
  • Camera.
  • Camera resolution (numeric). 48 MP.
  • Built-in camera.
  • Projector.
  • Built-in projector.
  • No.
  • Network.
  • Ethernet LAN.
  • Bluetooth.
  • Top Wi-Fi standard.
  • Wi-Fi 6 (802.11ax).
  • Wi-Fi.
  • Ports & interfaces.
  • RS-232 ports. 1.
  • Headphone connectivity. 3.5 mm.
  • Audio output. 1.
  • OPS slot. 1.
  • Ethernet LAN (RJ-45) ports. 2.
  • DisplayPorts quantity. 1.
  • DisplayPort version. 1.2.
  • HDMI version. 2.1.
  • HDMI ports quantity. 2.
  • HDCP version. 2.2.
  • HDCP.
  • Ergonomics.
  • Wall mountable.
  • Panel mounting interface. 800 x 600 mm.
  • VESA mounting.
  • Product colour.
  • Black, Grey.
  • Performance.
  • Operating hours (hours/days). 12/7.
  • Power.
  • AC input voltage. 100 - 240 V.
  • AC input frequency. 50/60 Hz.
  • Power consumption (sleep). 0.5 W.
  • Power consumption (typical). 529 W.
  • Operational conditions.
  • Operating relative humidity (H-H). 10 - 80%.
  • Operating temperature (T-T). 0 - 40 °C.
  • Weight & dimensions.
  • Weight. 60.9 kg.
  • Height. 1174 mm.
  • Depth. 87.1 mm.
  • Width. 1950.4 mm.
  • Packaging data.
  • Quantity per pack. 1 pc(s).
  • Package weight. 71.8 kg.
  • Package height. 1265 mm.
  • Package depth. 185 mm.
  • Package width. 2095 mm.