iiyama TF1015MC-B3 computer monitor 25.6 cm (10.1") 1280 x 800 pixels HD LED Touchscreen Black
Iiyama
Product Description
  • Touchscreen 25.6 cm (10.1") LED IPS.
  • HD 1280 x 800 pixels 16:10. 75 Hz 29 ms 500 cd/m² 800:1.
  • C 5.7 kWh 6 W.
  • The ProLite TF1015MC (10.1 inch) uses PCAP touch technology and is built into an eye catching bezel with edge-to-edge glass.
  • Display.
  • Surface hardness. 7H.
  • Display diagonal (metric). 25.7 cm.
  • Digital horizontal frequency. 30 - 49.7 kHz.
  • Viewable size, vertical. 13.6 cm.
  • Viewable size, horizontal. 21.7 cm.
  • Horizontal scan range. 30 - 49.7 kHz.
  • Pixel pitch. 0.1695 x 0.1695 mm.
  • Display number of colours. 16.7 million colours.
  • Viewing angle, vertical. 178°.
  • Viewing angle, horizontal. 178°.
  • Maximum refresh rate. 75 Hz.
  • Contrast ratio (typical). 800:1.
  • Screen shape.
  • Flat.
  • Response time. 29 ms.
  • Display brightness. 425 cd/m².
  • Display brightness (typical). 500 cd/m².
  • Display brightness (peak). 500 cd/m².
  • Number of simultaneous touchpoints. 10.
  • Touch technology.
  • Multi-touch.
  • Touchscreen technology.
  • Projected capacitive system.
  • Panel type.
  • IPS.
  • HD type.
  • HD.
  • Touchscreen.
  • Yes.
  • Display technology.
  • LED.
  • Native aspect ratio. 16:10.
  • Display resolution. 1280 x 800 pixels.
  • Display diagonal. 25.6 cm (10.1").
  • Performance.
  • Palm rejection.
  • Yes.
  • AMD FreeSync.
  • No.
  • NVIDIA G-SYNC.
  • No.
  • Design.
  • Glass thickness. 3.3 mm.
  • Front bezel colour.
  • Black.
  • Product colour.
  • Black.
  • Market positioning.
  • Business.
  • Ports & interfaces.
  • HDCP.
  • Headphone connectivity. 3.5 mm.
  • DisplayPorts quantity. 1.
  • HDMI ports quantity. 1.
  • HDMI.
  • DVI port.
  • VGA (D-Sub) ports quantity. 1.
  • USB Touch port.
  • Number of upstream ports. 1.
  • Built-in USB hub.
  • Network.
  • Ethernet LAN.
  • Ergonomics.
  • LED indicators.
  • Plug and Play.
  • Number of OSD languages. 7.
  • On Screen Display (OSD) languages.
  • Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese.
  • On Screen Display (OSD).
  • Wall mountable.
  • Panel mounting interface. 100 x 100 mm.
  • VESA mounting.
  • Power.
  • Energy efficiency scale.
  • A to G.
  • Power supply type.
  • External.
  • AC adapter output voltage. 12 V.
  • Power consumption (off). 0.3 W.
  • Power consumption (standby). 0.7 W.
  • Power consumption (typical). 6 W.
  • Energy consumption (SDR) per 1000 hours. 5.7 kWh.
  • Energy efficiency class (HDR).
  • Not available.
  • Energy efficiency class (SDR).
  • C.
  • Operational conditions.
  • Storage temperature (T-T). -20 - 60 °C.
  • Operating temperature (T-T). 0 - 40 °C.
  • Weight & dimensions.
  • Weight (without stand). 2.7 kg.
  • Height (without stand). 183.5 mm.
  • Depth (without stand). 39.5 mm.
  • Width (without stand). 260.5 mm.
  • Weight (with stand). 1.4 kg.
  • Height (with stand). 183.5 mm.
  • Depth (with stand). 39.5 mm.
  • Width (with stand). 260.5 mm.
  • Packaging data.
  • Package weight. 2.7 kg.
  • Package height. 160 mm.
  • Package depth. 370 mm.
  • Package width. 310 mm.
  • Packaging content.
  • Quick start guide.
  • Remote control included.
  • Cables included.
  • AC, USB, HDMI, DisplayPort.
  • Sustainability.
  • Sustainability certificates.
  • ErP.
  • Other
  • Touch method. stylus, finger, glove (latex).
  • Control panel.
  • Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Contrast, Select, Power.
  • Certification.
  • CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, cULus.
  • Ethernet LAN (RJ-45) ports. 1.
  • Mean time between failures (MTBF). 50000 h.
  • Placement supported.
  • Indoor.
  • Brightness. 425 cd/m².
  • Packaging content.
  • AC adapter, external control pad.
  • Active display area (W x H). 216.96 x 135.6 mm.
  • Weight. 1.4 kg.
  • Height. 183.5 mm.
  • Width. 260.5 mm.
  • Depth. 39.5 mm.