Ubiquiti Ubiquiti Networks EP-54V-150W-AC network switch component Power supply | Maggioro
Ubiquiti Networks EP-54V-150W-AC network switch component Power supply
Ubiquiti
Buy at ITSupplies.uk
Sold by ITSupplies.uk
Price verified today Secure checkout
Product Description
  • Versatile.
  • Modular Design The rack-mountable EdgePower
  • two PSU bays.
  • One 54V. 150W AC-DC module is included. and an optional AC-DC or DC-DC module is available.
  • High Power The EdgePower provides up to 150W of power output.
  • With an optional PSU in the secondary bay. the EdgePower may be configured to deliver up to 300W of power.